Kā atbalstīt bērnu, kuram nesanāk iekļauties?
"Bet tētis man atļauj ēst gultā!"

Dažkārt vecākiem atšķiras izpratne par uzvedības noteikumiem. Arī tuvi cilvēki, kuri cits citu ciena un mīl, atšķirīgi uztver skaņas, smakas, ķermeņa robežas. Ja domājam par bērnu vecākiem – divi cilvēki ir satikušies, nākuši katrs no savas bērnības. Un ir paradumi, kurus mēs paši sevī atklājam tikai tad, kad ģimenē ienāk bērns. Mēs neapzināti atkārtojam to, ko esam piedzīvojuši savā bērnībā. Vai arī gluži otrādi – darām tieši pretējo. Ja satiekas divi cilvēki, katrs ar savu pagātni, nenovēršami, ka būs jomas, kurās nesakritīs viedoklis.
Kāpēc ir situācijas, kurās bērns vienmēr ir dusmīgs, bēdīgs, aizvainots?
Sāncensība starp māsām un brāļiem

Hierarhijas aizēno cilvēku

Kas ir cieņpilna saskarsme un kā to mācīties?

Kāpēc svarīgi atpazīt savas emocijas un kā to apgūt?

Vasaras brīvlaika trauksme - kā ar to strādāt?

Kāpēc jākārto mantas?

Kā pārdzīvot radinieku sanākšanas?

Kā nomierināties?

Jūs droši vien esat pamanījuši, ka liela daļa mūsu spēļu ietver ieteikumus, kā nomierināties krīzes situācijās. Pirms rīkoties, pirms pateikt ko tādu, ko nemaz negribas teikt, labāk veltīt brīdi, lai atgūtu līdzsvaru. To var darīt dažādos veidos, un daudzi no tiem atrodami mūsu „Dusmu kontroles spēlē” un spēlē „Mācīties. Draudzēties. Spēlēties.”
Kā vērtīgi pavadīt laiku, kura ir tik daudz?

Kā vērtīgi pavadīt laiku, kura ir tik daudz? Kā pārlaist lietainu dienu mājās? Mums ir idejas! Uzvedība.lv bezmaksas resursu sadaļā varat atrast daudz noderīgu materiālu, kas palīdzēs piepildīt dienas ar jautrām un vērtīgām nodarbēm!
Pieaugšana
Vientulības dažādās sejas

Kā strādāt ar impulsivitāti?

Kas jāzina par vardarbību vasaras nometnēs?

Jau pavisam drīz sāksies nometņu sezona. Daudzi bērni gaida nometni visu gadu, un pēcāk visu dzīvi atceras tajā pieredzētās emocijas un notikumus kā laimīgākos brīžus bērnībā. Bet ir arī bērni, kuriem nometnes jautrības paiet garām.
Kā nestrīdēties par atzīmēm liecībā? Un kā sarunāties par nākotni?

Mācību gada beigas ir izaicinājums daudzām ģimenēm – sekmju izraksti, lielie lēmumi, neziņa, kur atstāt bērnu vasarā, un pārmaiņas kā tādas, vienam mazākas, citam lielas, lielas. Kā stāties pretī skolas beigu stresam?
Kā rodas izslēgšana?

Apsveicam
visus bērnus, vecākus un pedagogus ar mācību gada beigām!
Dažiem tas ir gandarījuma laiks, citi izjūt vilšanos, aizvainojumu,
pašpārmetumus. Bet mums visiem priekšā ir trīs mēneši vasaras, kuru
laikā uzkrāt spēkus un gudrību nākamajam mācību
gadam.
Šodien vēlamies runāt par tēmu, kas
skārusi gandrīz ikvienu – gadījumi, kad bērni veido draudzību,
izslēdzot citus. Šī uzvedības stratēģijas reizēm nepazūd arī
pieaugušo vecumā. Var gadīties, ka cilvēks jau iepazīstoties sāk
stāstīt par to, kādi nelieši ir visi pārējie ballītes apmeklētāji.
Saskarsmei kļūstot biežākai, arvien vairāk pamanām, ka cilvēks
katrā sarunā cenšas iepīt ko sliktu par citiem – saviem draugiem,
kolēģiem, kopīgajiem paziņām. Bērniem tas izpaužas vēl pamanāmāk:
“Ja tu draudzēsies ar A., es ar tevi vairs nedraudzēšos!” Bērni
mēdz skaļi aicināt pārējos nedraudzēties ar kādu grupiņas vai
klases biedru, un arī atklāti to paziņot bērnam, kuru vēlas
izslēgt.
Kā izvēlēties īsto spēli? 2.daļa

Arī mēs priecājamies par Latvijas bronzu!!! Sveicam visus ar lielu un izjustu URRĀĀ!
Bet tagad pie lietas: izlaidumu laiks tuvojas, un arvien aktuāls ir pēdējā brīža dāvanu drudzis. Lai nedaudz atvieglotu izvēli, turpinām īso aprakstu sēriju, kas ļaus izvēlēties piemērotāko dāvanu absolventiem, pedagogiem un citiem profesionāļiem, kā arī vecākiem.
Kā izvēlēties īsto spēli?

"Sarunu aplis lieliem un maziem" ir spēle, kura palīdz ar cieņu un uzmanību ieklausīties citam citā. Tā kā aplim ir divas puses – lielo un mazo puse –, tas lieliski piemērots ikvienam! Tā ļauj sarunāties grupām, kurās nav pati vienkāršākā saskarsme, jo jautājumi ir pietiekoši neitrāli, taču arī personiski – tā ir iespēja uzzināt ko jaunu par savu otrās pakāpes tanti, kluso klases biedru un interesanto kolēģi.
"Dusmu kontroles spēle" noderēs skolas vecuma bērniem un viņu vecākiem, pedagogiem un atbalsta personālam, kā arī ikvienam, kurš vēlas iemācīties strādāt ar lielām emocijām, risināt konfliktus un attīstīt saskarsmes prasmes. Mums mācīts, ka dusmoties nav labi, tāpēc dusmas esam apspieduši, aizvietojuši ar īgnumu, aizkaitinājumu, vienaldzību, vai arī vērsuši tās pret sevi. Spēle aicina atzīt, ka dusmas ir pilntiesīga daļa no mūsu emocionālās dzīves, tomēr strādāt ar tām tā, lai nenodarītu pāri sev un citiem. Spēli var pielietot ne tikai dusmu kontrolei – nomierināšanās, domāšanas, runāšanas un rīcības stratēģijas noder dažādu saspringtu un sarežģītu situāciju gadījumā.
"Mācīties, draudzēties, spēlēties" mēdzam dēvēt par Dusmu kontroles spēles mazo māsu – tā ir spēle lielākoties pirmsskolas vecuma bērniem. To spēlējot iespējams apgūt svarīgas saskarsmes prasmes, modelēt situācijas, pārrunāt uzvedības jautājumus.
"Uzvedības noteikumi pirmsskolai un skolai" palīdzēs ieviest noteikumus skolas vidē, turklāt darīt to ar humoru un interesi! Spēle noderēs ikvienam pedagogam, kurš piedzīvo izaicinājumus bērnu uzvedībā, it īpaši sākumskolā un pirmsskolā.
Visas spēles meklējiet mūsu e-veikalā.
Lai izdodas atrast īsto!