PIRMSSKOLAI, SKOLAI, ĢIMENEI

        
VEBINĀRI       SPĒLES       RAKSTI       BEZMAKSAS RESURSI

VEBINĀRI

Sodi, loģiskās sekas un robežas

Sodīšana ir bīstama zona – jo vairāk spēka mēs pielietojam, jo vairāk spēka vajadzēs nākotnē. Vienā brīdī pieaugušajiem varētu rasties mānīga ilūzija, ka nekas cits kā kliegšana un citas skarbākas metodes nestrādā, līdz viņi paši jūtas bezspēcīgi un zaudējuši kontroli pat pār sevi.

Iegādāties ierakstu

Pozitīva pašapziņa bērnam. Kā palīdzēt veidot to?

Ticība sev – tā ir svarīga īpašība, lai bērns nepadotos pirmo (reizēm pat iedomāto) grūtību priekšā. Pašapziņa lielā mērā nosaka, vai mēs cīnīsimies par saviem sapņiem, realizēsim savus talantus, motivēsim sevi kvalitatīvākai dzīvei.

Iegādāties ierakstu

Kā motivēt nemotivējamus bērnus?

Motivācijas jautājumi ar katru gadu paliek aizvien sarežģītāki, jo ir bērni, kuri neko negrib, ir bērni, kuri vēlas visu, ir bērni, kuri atsakās darīt jebko, ja viņš jūt kaut mazāko spiedienu. tas viss padara trauksmainus gan pieaugušos, gan pašus bērnus.

Iegādāties ierakstu


Uzvedības problēmu cēloņsakarību meklējumos.  Sensorā uzvedība

Vai zinājāt, ka izmainīts sensorais jutīgums ir viens no galvenajiem uzvedības problēmu iemesliem? Un daudzas problēmas var atrisināt, nevis mēģinot mainīt bērnu, bet veicot pavisam nelielus pielāgojumus vidē. Pastāstīsim, kā saprast bērna uzvedības izaicinājumus un kā palīdzēt bērniem, kuriem ir grūti nosēdēt visu nodarbību pie galda. Kā palīdzēt bērniem, kuriem traucē pat nelielas skaņas vai taisni otrādāk – kā palīdzēt, ja bērns runā ļoti skaļi vai taisa lielus trokšņus. 

Iegādāties ierakstu

Bērnu un jauniešu attiecības ar viedierīcēm

Tehnoloģijas bērniem un jauniešiem sniedz bezgalīgas iespējas izglītoties, attīstīt dažādas prasmes, bet tās ir arī bīstamas, jo  nenobriedušu prātu ir viegli ietekmēt gan domāšanas, gan uzvedības līmenī. Jāmācās ir arī pieaugušajiem, turklāt ātri, jo no tā var būt atkarīga ne tikai bērna mentālā veselība, bet tas var ietekmēt arī drošību.

Iegādāties ierakstu

Paškontrole. Kāpēc tas ir tik sarežģīti?

Paškontrole nepieciešama, lai apkopotu enerģiju un motivāciju virzīties uz mērķi, kā arī impulsu kontrolei.  Ne visiem (arī pieaugušajiem) tas izdodas īpaši viegli. Paškontrole ir sarežģīta tēma, jo bērnam ir jāmācās kontrolēt daudzi aspekti, piemēram, savi impulsi, uzmanība, griba, emocijas (gan negatīvās, gan pozitīvās), uzvedība utt.

Iegādāties ierakstu

Draudzēšanās prasmes

Bērnudārzs vai skola ir daudz sarežģītāka vieta nekā izskatās, jo bērni ir kopā ar cilvēkiem, ar kuriem viņiem nesaskan raksturi, bērniem, kuri, iespējams, ir skaļi un kaitinoši. Viņi parasti nenogurst tik daudz no mācībām, cik no sociālās mijiedarbības. No draudzības līdz publiskai vardarbībai var arī būt ļoti, ļoti tuvu. 

Iegādāties ierakstu

Veselīgas robežas. Kā uzstādīt, sargāt, nepārkāpt?

Lai kolektīvā veidotos augsne vardarbībai, ir nepieciešami vismaz divi – kāds, kurš pārkāpj robežas un kāds, kuram  nav prasmju vai interešu robežas uzstādīt. Šo prasmi mēs kopjam visu dzīvi, un tā noderēs visu dzīvi.

Iegādāties ierakstu

Kā trenēt skolā nepieciešamās sociālās prasmes?

Skola – tas nav stāsts tikai par lasītprasmi, matemātiku utt. Tas ir arī stāsts par spēju nosēdēt skolā, spēju sekot līdzi pedagogam, spēju ignorēt kaitinošu uzvedību, spēju sadarboties, lūgt palīdzību, palīdzēt, spēju atpazīt vardarbību un neiesaistīties konfliktos utt. Kādas prasmes nepieciešamas, lai bērns skolā justos labi un kā tās trenēt mājās jau vasaras laikā?

Iegādāties ierakstu

Agresīva uzvedība

Agresīvas uzvedības izpausmes var būt ļoti dažādas – tā var būt gan fiziska agresija, gan verbāla agresija, gan arī pasīvā agresija. Pie agresijas nevar pierast un arī nevajag pierast. Katra  nākamā reize ir kā šoks, pārsteigums, un atstāj pieaugušos jautājumos – ko varēja darīt savādāk? Kā to novērst, nepieļaut, kā palīdzēt?

Iegādāties ierakstu

Emocijas un konfliktu risināšanas prasmes

Arī pieaugušie nereti saprot, ka konfliktos ir reaģējuši pārāk strauji, bet jauniešiem un bērniem konflikti sagādā vēl lielāku izaicinājumu. Tomēr šīs prasmes ir nozīmīgas gan kvalitatīvai draudzībai, gan arī veiksmīgai karjerai un attiecībām. Konfliktos lielu lomu spēlē tas, vai mēs saprotam sevi, saprotam savas emocijas, kas šajā brīdī rodas, un spējam paskatīties uz situāciju no dažādām perspektīvām.

Iegādāties ierakstu

SPĒLES

Dusmu kontroles spēle

Dusmu kontroles spēle ir paredzēta bērnu emocionālajai audzināšanai un problēmu risināšanas stratēģiju apguvei skolā un mājās. Spēles pamata auditorija ir skolēni no 1.-6.klasei. Spēle veicina bērna saskarsmes prasmi, spēju izprast sociālas situācijas, patstāvīgi pieņemt sociāli akceptējamus lēmumus ar mērķi palīdzēt sev vai vienaudžiem.

Iegādāties   Metodoloģija

Mācīties, draudzēties, spēlēties

Spēles uzdevums ir pirmsskolas un sākumskolas bērniem radošā un vienkāršā veidā mācīt svarīgākās saskarsmes un konfliktu risināšanas prasmes, pirmsskolas posmā un sākumskolā. Īpaši noderēs bērniem, kuriem būtiskākās sociālās prasmes - impulsu kontroles prasmes, nomierināšanās prasmes, problēmu risināšanas - ir jāmāca soli pa solim.

Iegādāties       Metodoloģija  

Pasaki sev. Pasaki citiem

Pozitīvā sarunu spēle palīdzēs veidot sarunas gan lieliem, gan maziem, gan ar sevi un citiem. Spēle būs labs atbalsts skolā, ģimenēs, profesionāļiem, mediatoriem un ikvienam, kuram ir svarīgi uzmundrināt un atbalstīt draugus un kolēģus, bērnus, jauniešus un pieaugušos.
Prasme pateikt citiem kaut ko labu ir viena no vissvarīgākajām sociālajām prasmēm (ja ne vissvarīgākā). Labs vārds īstajā brīdī var pat izglābt dzīvību.

Iegādāties   Metodoloģija

Sarunu aplis lieliem un maziem

“Sarunu aplis lieliem un maziem” ir saskarsmes spēle, kas palīdzēs veidot pozitīvu atmosfēru ģimenē gan pieaugušo, gan bērnu starpā. Spēles laikā dalībnieki varēs iepazīties un atrast kopīgas intereses, veidosies sarunu temati, valdīs pozitīva, atvērta un iekļaujoša vide. Tā ir lielisks palīgs, lai veidotu patīkamas sarunas ģimenes un bērnu starpā, kas ļautu iepazīt vienam otru mazliet labāk un atvērties par tēmām, ko ikdienas steigā neizdodas pārrunāt.roblēmu risināšanas - ir jāmāca soli pa solim.

Iegādāties       Metodoloģija  

Jūtas. Sajūtas. Emocijas

Tas, ko mēs  izjūtam, tiešā veidā ietekmē mūsu rīcību. Jo labāk mēs izprotam savu iekšējo pasauli, jo vieglāk mums vadīt gan savas domas, gan rīcību un saglabāt vēsu prātu arī sarežģītās dzīves situācijās. Un turklāt grūti var būt kontrolēt gan negatīvas, gan arī pozitīvas emocijas.  
Savu emociju atpazīšana un apzināšanās ir pirmais solis atbildei uz jautājumu “Kāpēc es jūtos tieši šādi?”. Arī tajos brīžos, kad jūtam trauksmi, sāpes, sastingumu, arī tad, kad ir grūti spert pirmo soli uz priekšu.
Šī spēle būs labs atbalsts sarežģītā situācijās, kad mēs esam zaudējuši orientierus gan apkārtnē, gan sevī, un mēs nezinām, kā mēs jūtamies.  Tāpēc atslēgas vārdi ir tik daudz, lai būtu iespējami precīzu raksturojumu, jo nereti jūtu, sajūtu, emociju nosaukšanā vārdā jau ir milzīgs atvieglojums.

Iegādāties   Metodoloģija

Motivācija. Vērtības. Vajadzības

Vērtības kalpo par pamatu mūsu lielākajiem dzīves lēmumiem, tās ietekmē mūsu mērķus un personīgās vajadzības. Taču vērtības, mērķi un vajadzības nav tikai individuālas - tās ir arī nācijām, lielākām cilvēku grupām un organizācijām, gan mazām grupām. Tās var mūs gan satuvināt, gan atsvešināt.
Gan cilvēks, gan organizācija, kurš nav izpratis sevi, savas vērtības, motivāciju un vajadzības, būs kā kuģis bez kompasa un stūres, ko var viegli ietekmēt. Tikai dziļi izprotot un iepazīstot sevi, mēs spējam respektēt citu ceļu, pieņemt atšķirīgo un kopīgo.
Mērķu formulēšana un izpratne ļauj iegūt lielāku kontroli pār savu dzīvi gan īstermiņā, gan ilgtermiņā. Cilvēkiem ar kopīgiem mērķiem un vērtībām, ir daudz vieglāk sadarboties, kā arī kopīgais darbs veicas produktīvāk.

Iegādāties    Metodoloģija

Nosargāt internetā

Spēli var izspēlēt ģimenē un izglītības iestādē, lai ar praktisku piemēru palīdzību kopīgi izrunātu interneta un komunikācijas drošības dažādos aspektus.
Tā palīdz saistošā veidā izspēlēt dažādas situācijas ar mērķi identificēt, cik informēti ir bērni (un arī pieaugušie!), kādas zināšanas un prasmes nepieciešams nostiprināt par drošu uzvedību internetā.

Iegādāties   Metodoloģija

Jautājumi un atbildes krīzē

Brīdī, kad uzņēmums ir krīzē, krīzē, vadītājam un citiem atbildīgajiem cauri galvai šaujas tūkstošiem domu. Vai gluži otrādāk - mēs esam pilnīgā paralīzē. Tomēr krīzes situācijas neļauj ilgi sastingt, jo no tā, ko mēs darīsim (vai gluži otrādāk - izvēlēsimies nedarīt), būs atkarīgas citu cilvēku dzīves un reizēm arī dzīvības.

Iegādāties   Metodoloģija

Dāvanu karte

Dažkārt ir grūti atrast piemērotākos uzmundrinājuma, pateicības vai novērtējuma vārdus. Varbūt tieši Dāvanu karte var pateikt vairāk?

Izvēlieties sev piemērotāko attīstošo spēli, instrumentu vai biļeti uz pasākumu uzvedība.lv interneta veikalā, kā arī birojā Strēlnieku ielā 9-14, Rīgā.

Iegādāties

RAKSTI

Kavējumi, izslēgtas kameras un citi izaicinājumi attālināto mācību laikā

Attālinātās mācības saistās ar dažādām grūtību grupām. Skolēniem ir grūtāk koncentrēties, vecākiem - motivēt bērnus mācībām, pedagogiem – būt kontaktā attālināti, vadīt mācību procesu un saprast, kas notiek jauniešu sirdīs un prātos. 

Lasīt tālāk »

Sensorā uzvedība. Tauste un kustība

Pasākuma tēma - bērni ar izmainītu taustes jutīgumu. Runājam gan par bērniem, kuriem nepatīk pieskārieni, kuri atsakās pildīt dažādus darbiņus, kuri var atteikties mazgāt rokas, kur nu vēl iet vannā vai mazgāt matus, kuri izraisa kautiņus un meklē dažādos citos veidos taustes kairinājumus vai gluži otrādāk - izvairās no tiem.

Lasīt tālāk »

Sensorā uzvedība. Dzirde

Pasākums ir veltīts tēmai – dzirde. Kāpēc ir bērni, kuriem viss ir par skaļu? Kā regulēt trokšņa līmeni izglītības iestādēs un citās vidēs? Kāpēc mēs nevaram izturēt noteiktas balss frekvences? Kāpēc ir bērni, kuri, ieejot tukšās telpās, kliedz utt.

Lasīt tālāk »

Kā mācīt bērnam lasīt

Jautājumus par to, kā "piespiest" bērnu lasīt, uzvedība.lv saņem katru nedēļu. Šo rakstiņu rakstu ar lielu bijību, un joprojām nezinu, vai esmu pareizais cilvēks, kaut visi mani bērni ir grāmatmīļi, un esmu palīdzējusi burtu labirintus atšķetināt daudziem bērniem.

Lasīt tālāk »

Vardarbība kolektīvā, lomas un identitāte

Brīdī, kad kolektīvā kāds paziņo, ka viņš ir vissvarīgākais, visi pārējie automātiski sastājas lejupejošā piramīdā. Un tie, kuri ir pašā apakšā, sāk viens otru gremdēt vēl dziļāk, jo pēdējais nevēlas būt neviens.

Lasīt tālāk »

Diagnoze uzvedībai? Tas nav tik vienkārši

Uzvediba.lv pasākums Kiberatkarība sarunu cikla "Diagnoze uzvedībai? Tas nav tik vienkārši!” ietvaros par attālinātajām mācībām un attālināto darbu.

Lasīt tālāk »

Kā stiprināt bērna pašapziņu?

Ir bērni (un arī pieaugušie), kuri vilcinās darbam ķerties klāt, atliek to līdz pēdējai minūtei un tad naktī izdara visu. Ir bērni, kuri nespēj darīt neko citu, kamēr darbs nav pabeigts. Tomēr viņi slīpē to atkal un atkal, nogurdinot sevi un citus, novilcina darbu nodošanu līdz pēdējam...

Lasīt tālāk »

Kā trenēt bērnu (un savu) pacietību

Ja bērns nespēj pabeigt zīmējumu, ja pārtrauc draugu stāstījumu, ja impulsīvi metas darbos pirms instrukciju noklausīšanās, iespējams, viņam būs izaicinājumi nākotnē gan skolā, gan arī karjerā. Ne velti, ir latviešu tautas pasaka par balodi ar viņa „...protu, protu...

Lasīt tālāk »

Ko darīt ar trokšņainu bērnu kolektīvu?

Bērni nereti sūdzas, ka pedagogi uz viņiem kliedz, bet pedagogi atkal sūdzas, ka grupā ir tāds troksnis, ka nav iespējams parunāt klusām. Tam ir daudz nopietnākas sekas nekā pirmajā acumirklī šķiet – tas var novest ne tikai pie balss saišu pārpūles un dzirdes traucējumiem, bet arī mentālās veselības problēmām...

Lasīt tālāk »

Bērns atkarīgs no pornogrāfiskiem materiāliem?!?

Pašlaik nav jautājums, vai jūsu bērni saskarsies ar pornogrāfiju, bet drīzāk, kad un kā., un tikai no jums kā vecākiem ir atkarīgs, ko viņš darīs šajā brīdī., kā tas ietekmēs viņa tālākos ieradumus. Statistika ir šausminoša - tā varētu izklausīties neticama un prātam neaptverama, bet...

Lasīt tālāk »

Bērns dara pāri mammai vai tētim

Ja bērns ir atklāti agresīvs pret kādu no vecākiem, pirmais, ir svarīgi visiem pieaugušajiem ģimenē definēt kopīgu nostāju un vienoties par kopīgu rīcību šādos gadījumos. Ja bērns ir atklāti agresīvs pret vienu cilvēku...

Lasīt tālāk »

Kā izdzīvot ar bērnudārzniekiem mājas apstākļos?

Būs vairākas vecāku grupas, kurām šī piespiedu karantīna nenosakāmā ilgumā būs īpaši grūtas. Viena no tām - bērni, kuriem uzvedības problēmas ir tieši mājās, bet bērnudārzā vai skolā ar viss ir kārtībā. Ko darīt, kas varētu palīdzēt vecākiem, kuri ir noguruši jau no piektdienas, sestdienas un svētdienas, bet tagad priekšā vesels mēnesis?

Lasīt tālāk »

BEZMAKSAS RESURSI

0
 .