Pāriet uz galveno saturu
Risinājumi uzvedības maiņai
  • Darba videi
  • METODOLOĢIJA
  • Lasītava
  • Programma KiVa
  • Bezmaksas resursi
  • Instrumenti
    • Draudzīgai klasei
    • Kā izprast uzvedību?
  • E-veikals
  • Kontakti

Kā dabūt bērnus ārā no ekrāniem?

31. janvāris, 2020 pl. 11:11, Nav komentāru


Ekrāni ir lielisks veids, kā izklaidēt sevi, kā mazināt stresu, kā aizbēgt no problēmām. Tomēr kādā mirklī daudz ir par daudz. Tad sākas cīņa ar laiku pie ekrānien, kas parasti nav veiksmīga, jo mēs padodamies pusceļā. Ir bērni, kuri pat atklāti atzīst - tad, kad vecāki viņiem atņem ierīces, viņi sāk plēsties, kamēr vecāki neiztur un atdod ierīces, un tad atkal iestājas klusums...



Ko mēs īsti darām internetā?

Nav tā, ka ekrāni ir slikti. Digitālā pasaule sniedz daudzas iespējas bērniem gan attīstīt dažādas prasmes, gan palīdzēt mācībās. Tikai bērniem (un reizēm arī pieaugušajiem) nav ideju, kā atšķirt labas aplikācijas no ne tik labām. nenoslinkojiet - uzinstalējiet to pašu aplikāciju, kuru ļaujiet lietot bērnam un paskatieties, kas tajā notiek. 

Vecākiem IR jākontrolē, ko bērni dara savās ierīcēs. Vienkāršākais veids ir vecāku kontroles aplikācijas -  Family link Android lietotājiem. un IOS. Tas patiešām ir vienkārši! Turklāt tad bērnam visa vakara garumā būs pieejama eklase, uzdevumi.lv, bet ne youtube un spēles 😉.

Sarunājiet ar mobilo sakaru pakalpojumu sniedzēju ierobežojumus 18+ saturam. Tas ir bez maksas, un to arī izdarīt var ātri.

Jums ir jābūt tur, kur ir bērni! ja jūs ļaujiet bērnam lietot Instagram, jums arī jābūt šajā aplikācijā. Parādiet ar piemēriem, kā ir korekti komunicēt tīklā un kā nevajadzētu. 

Ja jums nav orientieru, kā virzīt sarunu par riskiem digitālajā vidē, jums var palīdzēt spēle Nosargāt internetā. No zilajām kartītēm jūs varat veidot trīs kaudzes - šī ir problēma, šī nav problēma, neesmu pārliecināts. Tā jūs kopīgā sarunā izzināsiet, kādas problēmas bērns vispār redz kā problēmu un vai viņam ir risinājums tām. 



Kā mēs plānojam savu laiku?

Ekrāni ir vistuvāk, jo tie ir pie rokas, tāpēc nav brīnums, ka tas ir veids, kā mēs bēgam no stresa. Mēs nevaram vienkārši atņemt ekrānus, mums ir jādod kas vietā.  Mēs nevaram pārtraukt uzvedību, mēs varam vienu uzvedības modeli aizvietot ar citu.

Vai bērniem ir idejas, ko citu viņi var darīt? Te var palīdzēt mūsu plakāts Foršas lietas, ko darīt ārpus ekrāniem. Tajā brīdī, kad ir stress, tajā brīdī, kad mēs cīnāmies par ekrāniem,  idejas pozitīvām aktivitātēm ģenerēt būs grūti.

Bērni ir atzinušies, ka pēc tam, kad vecāki ir atņēmuši ierīces, viņi plēšas savā starpā, taisa neciešamu troksni līdz vecāki neiztur, un ļauj tomēr tās ierīces lietot.

Esiet konsekventi - ja ļaujiet ierīces lietot tikai stundu, tai ir jābūt stundai. Ja jums pašiem ir grūti ar stundu, un tā tas var būt, jo mēs zinām, cik daudz var izdarīt, kad mājās ir klusums. Ja jums ir grūti kontrolēt laiku, ļaujet to darīt tehnoloģijām - ir lieliskas aplikācijas, tādas kā Qstudio un citas, kuras jums var palīdzēt.ja jūs nebūsiet konsekventi, bērni iemācīsies, ka jūsu noteikumi ir relatīvi. 

Modelējiet savu uzvedību

Ko mēs – pieaugušie darām ar savu laiku, savām ierīcēm? Vai mēs rādām, cik interesana, jēgpilna dzīve ir ārpus ierīcēm? Vai mums ir kādi hobiji? (rakstot šīs rindas, mans iekšējais triju bērnu vecāks sāka klusi šņukstēt) Vai mēs lasām grāmatu, darbojamies ar rokdarbiem? Ja mēs esam visu laiku ekrānos, mēs ne tikai parādām bērniem, ka robežas ir pārkāpjamas, bet to, ka mūsu uzstādītie noteikumi ir relatīvi un to, ka dzīve ārpus ekrāniem ir sekla.

Vislabāk ir vienoties ar bērniem, kādi noteikumi attiecas uz visiem ģimenes locekļiem, kādos gadījumos varētu būt izņēmumi. Nolieciet malā arī savas ierīces un informējiet par to visus, ka jūs arī piedalāties spēlē "vakars bez ekrāniem". Ja jums ir kāds īpašs iemesls "dzīvot" ekrānā kādā noteiktā laikā, informējiet par to laicīgi.

Veidojiet jaunus ieradumus

Atklāti sakot, grūtākais nav atraut bērnu no ekrāniem, grūtākais ir izveidot jaunu ģimenes ieradumu. Piemēram:

  • Ieradums nolikt ierīci malā, kad bērni runā ar tevi
  • Nelietot ierīces ēdienreizēs
  • Precīzi laiki, kad ierīce tiek lietota izglaidei (ir labi, ka šāds laiks ir). 
  • Ierīces lādējas pie vecākiem. Bērni iet gulēt bez savām ierīcēm. Ierīcēm nav jābūt bērnu guļamistabā. Vispār, arī pieaugušo ne.  ja bērns saka, ka viņam vajadzīgs modinātājpulkstenis, nopērciet atsevišķu pulksteni.
  • Izslēdziet paziņojumu saņemšanu - grupu ziņas, epasti, sociālie tīkli, reklāmas - tas viss novērš uzmanību. Jums būtu jālemj, kad pārbaudīt ienākošās ziņas, nevis jāatsaucas katram tālruņa signālam. 

Māciet bērniem kontrolēt savas emocijas.

Izaicinājumi ir mums visiem. Jautājums ir, kā mēs rīkojamies, ja sastopamies ar stresu. Jo bērnam ir lielākas grūtības kontrolēt savas emocijas, jo lielāka iespēja, ka viņi īstenos riskantu uzvedību gan ierīcēs, gan ārpus tām. Un stresa situācijā pazust ekrānos - tas ir visvienkāršāk. 

Tas ir stāsts par prasmēm, tāpēc negaidiet, ka bērni paši kļūs mierīgi – jā, ir cilvēki, kuriem nomierināties jāmāca gandrīz matemātiski. Te palīdzēs Dusmu kontroles spēle un Nosargāt internetā.
Tas, ka internets var mūs nomierināt, tā ir ilūzija. Internets palīdz bēgt, bet, izkāpjot ārā no tām, visas problēmas, kuras pacietīga gaidīja mūs, metīsies virsū ar lielāku jaudu. labāk ir mācīties risināt tās un mācīt to mūsu bērniem.  

________________________________________________________

Nosargāt internetāDusmu kontroles spēleSarunu aplis


Nav komentāru

Komentēt







Jaunākie ieraksti

  • Kā trenēt bērnu (un savu) pacietību?
    19. jūn. 2025
  • Ja bērns aizmet dāvanas pa gaisu...
    17. dec. 2024
  • Kā padarīt personāla atlasi autismam draudzīgu?
    2. okt. 2024
  • Ja mans bērns dara pāri citiem bērniem
    2. sept. 2024
  • Kāpēc ir tik svarīgi veidot iekļaujošu darba vidi, tostarp cilvēkiem ar autismu
    21. aug. 2024
  • Kā sēdināt bērnus klasē?
    4. aug. 2024
  • Kāpēc ir situācijas, kurās bērns vienmēr ir dusmīgs, bēdīgs, aizvainots?
    13. jūl. 2024

Meklēt

Populārākie ieraksti

Bērns zog naudu no vecākiem 
9. februāris, 2020

Kā mācīt bērnam lasīt 
22. augusts, 2019

Kā trenēt bērnu (un savu) pacietību?
12. augusts, 2019

Apsaukāšanās un iesaukas? Tas nav tik vienkārši...
5. maijs, 2019

Kā stiprināt bērna pašapziņu?
10. februāris, 2019

Pirkumu grozs

Pirkumu grozs ir tukšs.

  • Draudzīgai klasei
Galerija
Biežākie jautājumi
Noteikumi

© OUT LOUD SIA 2024 Visas tiesības rezervētas