Pāriet uz galveno saturu
Risinājumi uzvedības maiņai
  • Darba videi
  • METODOLOĢIJA
  • Lasītava
  • Programma KiVa
  • Bezmaksas resursi
  • Instrumenti
    • Draudzīgai klasei
    • Kā izprast uzvedību?
  • E-veikals
  • Kontakti

Kā mazināt tīņu uzvedības izaicinājumus? Plānojot kopā!

18. marts, 2020 pl. 12:32, Nav komentāru


Vecāki, kuri ir mājās ar pirmsskolas un skolas vecuma bērniem ir jau saskārušies ar lielām uzvedības problēmām, un uzvediba.lv saņem īpaši daudz jautājumus tieši par tīņiem. Turklāt realitāte ir tāda, ka mēs nezinām, cik ilgi mēs vēl būsim šadā režīmā.


Runājiet atklāti, kas notiek

Ir krīze. Krīzē mēs visi esam vienā laivā, un nebaidieties izrunāt jaunumus, pārrunāt, kas uztrauc jūs. Ja jūs mēģināsiet savus bērnus pasargāt no sliktām ziņām, viņi arī rīkosies tā, it kā tas uz viņiem neattiektos. Tad jūs pārmetīsiet vienaldzību, bezjūtību, jutīsieties vientuļi.

Protams, pārāk daudz stresa arī ir kaitīgi, bet visticamāk, ka jūsu bērni ir noskatījušies ne vienu vien apokalipses filmu, un viņiem joprojām var šķist, ka tas, kas notiek, nav īstenība. Lai vai kā, krīze ir reāla, un nav skaidrs, kad tā beigsies.

Tieši šī neskaidrība, neziņa ir uzvedības problēmu iemesls daudziem  pieaugušajiem un bērniem, jo pārāk maz kas ir atkarīgs no mums, mēs nevaram situāciju kontrolēt, mēs neesam droši.

Ja nevarat pastrādāt, skaidrojiet bērnam, ka no jūsu darba kvalitātes ir atkarīga ģimenes nākotne. Iesaistiet bērnus

Ko darīt, lai mazinātu bērnu uzvedības problēmas?

Lai cik bērni nešķistu neatkarīgi, vienaldzīgi un visuvaroši, viņi ilgojas pēc paredzamības.

Tātad – dienai ir jābūt strukturētai. Tai nav jābūt militārai kārtībai, bet dienas struktūrai, ritmam ir jābūt. Ir jāsaprot, ar ko diena sāksies, turpināsies un kā tā noslēgsies. 

Sapulces, sapulces, sapulces

Būtu labi, ja jums izdotos katru vakaru veidot ģimenes krīzes sapulci, kad visi sanāk kopā un izrunā dienas aktualitātes un nākamās dienas plānus. Plāni tiek pierakstīti – katra ģimenes locekļa individuālie plāni un kopīgās aktivitātes, pierakstīti un pielikti pie sienas. Otra varētu būt rīta plānošana, bet tas parasti nestrādā, jo katrs ceļas savā laikā, katram var būt cits ritms. Ja pirmsskolniekus ir patiešām vērts vienā laikā modināt, barot, nodarbināt,  tad reizēm ir vērts, ka jaunieši guļ iespējami ilgi, jo tā ir organisma nepieciešamība, un jums būs dažas kvalitatīvas darba stundas.

Sadaliet dienu vismaz lielos blokos – priekšpusdiena, pusdienas laiks, pēcpusdiena, vakars un sarakstiet, kas plānots izdarīt. Pielieciet pie sienas, jo, ja bērni dienu sāks emoconāli, visi vakardienas labie nodomi vienkārši izspruks no galvas. Pēc strīdiem būs laba platforma, kur turpināt dienu konstruktīvi.

Ko īsti plānot?

Laiku miegam. Bērns guļ ilgi? Ja viņš aiziet gulēt kopā ar jums, bez ierīcēm gultā, un vēlas gulēt līdz 11 dienā, kas pusaudžiem ir raksturīgi, ļauj izgulēties, un jums kā vecākiem būs mierīgāks rīts. Jauniešu smadzenes prasa miegu

Laiku mācībām. Nepārmetiet bērnam, ja viņam neizdodas fokusēties mācībām – daudzi pieaugušie to nav iemācījušies pat gadu desmitu laikā. Mājās ir daudzi elementi, kas novērš uzmanību, tāpēc ir rūpīgi jāpielāgo mācību vide. Izrunājiet ar bērnu, kas traucē, ko vajadzētu mainīt. Kas palīdz. Kā viņam var palīdzēt, bet būtu labi, ja bērns savu mācību laiku tomēr plānotu un koordinētu pats.

Laiku ierīcēm. Plānojiet reāli. Ja jums ir jāpadara liels darbu apjoms, ļaujiet bērniem būt ilgāk ierīcēs. Vienkārši pasekojiet līdzi, ko viņi īsti tur skatās, iesakiet interesantas aplikācijas, izglītojošas filmas. Jo, ja viņi ir sākuši skatīties visādu drazu, youtube algoritms turpinās tādu piedāvāt.

Laiku draugiem. Piederības sajūta ir viena no pamatvajadzībām, un draugu atbalsts ļauj labāk justies sarežģītos apstākļos. Ja redzat, ka komunikācija ar draugiem paņem visu laiku, tad gan varam vienoties, ka telefons tiek lietots noteiktos laikos. Starp citu, lai gan saskarsme ir ierobežota, bet izklaidīgam tīnim otra tīņa kompānija varētu palīdzēt mobilizēties darbam. Tas parasti nāk par labu abiem.

Kopīgu laiku un laiku pastaigām ārā. Ejiet ar bērniem ārā. Ta siedos smadzenēm skābekli, iedos citu perspektīvu uz pasauli un ļaus veik kādus steidzamos darba zvanus. Spēlējiet spēles, kas ļau domāt labi par sevi un par citiem, piemēram,  - Sarunu apli, vai Pasaki sev. Pasaki citiem.  

Laiku mājas kārtošanai. Ja jūs fokusēsieties uz perfektu tīrību un kārtību visu laiku, ir liela iespēja, ka jūs piedzīvosiet nervu sabrukumu. Ņemiet palīgā Kārtošanas spēli un paredziet vairākus posmus dienā starp aktivitātēm, kad piekārtot haosu. Ja izdodas ieviest kārtības piecminūtes, arī lieliski. Bet pieņemiet, ka māja nebūs tik kārtīga kā parasti.

Laiku uztraukumiem.  Vienojaties ar sevi, ka neuztrauksieties visu dienu. Piemēram, atvēliet laiku  tam – pus stundu no rīta un pus stundu vakarā. Tas nozīmē, ka neveriet ziņas vaļā darbu laikā, laikā ar bērniem.

Laiku sev. Izklausās nereāli, bet, ja šīs piecminūtes būs ieplānotas, būs vienkāršāk. Laiks sev varētu būt arī aiziet izmest miskasti, ja ir spēks, jā arī laiks dušā varētu būt ekskluzīvi. Iedod arī laiku saviem bērniem būt vieniem pašiem. Ieplāno nekā nedarīšanas laiku, un pajautā bērniem, ko viņi vēlētos darīt nekā nedarīšanas laiku.

Pozitīvo ziņu lasīšanai un pārrunāšanai. Jā, ir internetā arī tādi. Stāsti par brīvprātīgajiem, kas palīdz mediķu komandām, slimnīcām, saslimušajiem un vecīššiem, lai viņi nesaskimtu, stāsti par mediķiem, stāsti par pilzētām, kur kaimiņi viens otram palīdz. Tas jums iedos sajūtu, ka pasaule tomēr ir droša vieta, tas iedos vēlēšanos justies labāk,  tas jums iedos ticību nākotnei, ticību, ka mēs visi kopā kā komanda iziesim cauri krīzei un būsim stiprāki, vērīgāki un gudrāki.

Spēles, kas varētu palīdzēt:

Viennozīmīgi Pasaki sev. Pasaki citiem spēle. Šī ir pozitīvās atgriezeniskās saites spēle, kas dod iespēju katram spēles dalībniekam apzināties savas stiprās puses, kas šodien ir izdevies un kvalitatīvi pateikt īpašu paldies ikvienam, kas piedalās spēlē. var piedalīties arī bērni, kuri nemāk lasīt, jo viņi no mums mācās formulēt labās lietas par sevi un citiem. nezinu nevienu citu spēli, kura spētu tik ātri vienot un stiprināt ģimeni


Sarunu aplis palīdzēs atklāt labās lietas viens otrā. Sarunu aplis attiecībām ir ar dziļākiem jautājumiem, un būs labs atbalsts krīzē, kad jau paliek trauslas attiecības, un ikdienas slodzē mēs aizmirstam pat, kas mēs esam, kāpēc mēs esam kopā, kādi ir mūsu sapņi un nākotne. Šī ir spēle, ar kuras palīdzību ģimenes ir satikušās, un ticam, ka tā palīdzēs vienot ģimenes. 

Nav komentāru

Komentēt







Jaunākie ieraksti

  • Ja bērns aizmet dāvanas pa gaisu...
    17. dec. 2024
  • Kā padarīt personāla atlasi autismam draudzīgu?
    2. okt. 2024
  • Ja mans bērns dara pāri citiem bērniem
    2. sep. 2024
  • Kāpēc ir tik svarīgi veidot iekļaujošu darba vidi, tostarp cilvēkiem ar autismu
    21. aug. 2024
  • Kā sēdināt bērnus klasē?
    4. aug. 2024
  • Kāpēc ir situācijas, kurās bērns vienmēr ir dusmīgs, bēdīgs, aizvainots?
    13. jūl. 2024
  • Kā strādāt ar impulsivitāti?
    10. jūl. 2024

Meklēt

Populārākie ieraksti

Bērns zog naudu no vecākiem 
9. februāris, 2020

Kā mācīt bērnam lasīt 
22. augusts, 2019

Kā trenēt bērnu (un savu) pacietību?
12. augusts, 2019

Apsaukāšanās un iesaukas? Tas nav tik vienkārši...
5. maijs, 2019

Kā stiprināt bērna pašapziņu?
10. februāris, 2019

Pirkumu grozs

Pirkumu grozs ir tukšs.

  • Draudzīgai klasei
Galerija
Biežākie jautājumi
Noteikumi

© OUT LOUD SIA 2024 Visas tiesības rezervētas