Mēs redzam globāla mēroga panākumus tādām platformām kā Ričarda Brensona "Made by Dyslexia", kur viņš ne tikai no jauna veido sarunu par disleksiju (neiroatšķirības ir, piemēram, uzmanības deficīta un hiperaktivitātes sindroms (UDHS), autisms, disleksija un dispraksija), bet arī sniedz ieteikumus izglītības jomai un uzņēmumiem. Kāpēc tā ir izraisījusi rezonansi pasaules mērogā? Tāpēc, ka viņš godīgi stāsta savu stāstu, pētot, kā izveidojies par cilvēku, kāds viņš ir šodien. Vienkārši un skaidri, ar unikālu pieeju. Šāda pieeja "atver durvis" pārmaiņām gan izglītībā, gan arī darba tirgū.
Lai panāktu praktiskas pārmaiņas un palīdzētu izglītības speciālistiem un cilvēkiem ar autismu mācīties un strādāt atbilstoši viņu vajadzībām un vēlmēm, mums ir jānodrošina izglītības speciālisti un uzņēmumu pārstāvji ar iedvesmu un praktiskiem mācību rīkiem.
Mūsu mērķis ir izstrādāt motivējošu un izglītojošu īsfilmu par cilvēkiem ar autismu kopā ar uz vajadzībām balstītu un praktiski noderīgu rīku komplektu, lai nodrošinātu izaugsmi profesionālās izglītības nozares speciālistiem šajā strauji mainīgajā pasaulē, kurā nepieciešama veiklība un spēja pielāgoties.
Latvijas Autisma apvienība īsteno Erasmus+ Programmas projektu Nr.2023-1-SE01-KA220-VET-000156500 "Persperctive", kura mērķis ir pievērsties neirodažādībai (galvenokārt akcentējot autismu kā neiroatšķirības formu), kas ir kļuvusi par sociālu kustību un globālu kopienu. Vairāk par projektu var uzzināt autisms.lv mājas lapā : https://www.autisms.lv/projekti/perspective/