METODOLOĢIJA        Izpārdota

KĀRTOŠANAS SPĒLE

Esat noguruši no haosa? Katrs kārtošanas piegājiens pārvēršas nebeidzamos strīdos? Uzsākot kārtošanu, bērnam iestājas lēmumu pieņemšanas paralīze, jo nav skaidrs, ar ko sākt? Kārtošanas rezultāts ir vēl lielāks haoss vai nebeidzami strīdi? 

Uzvediba.lv ir izstrādājuši spēli bērniem un vecākiem, kas jautrā, draudzīgā veidā ved cauri istabas kārtošanai.

Kārošanas spēle sastāv no 40 dažādiem kārtošanas algoritmiem, kas ļauj bērniem izmēģināt dažādas pieejas un atrast tieši savējo sistēmu kārtības ieviešanai un uzturēšanai istabā. 

Kārtošanas algoritmi ir ietērpti jautrās aktivitātēs un pielāgoti gan kārtošanai vienatnē, gan kopā ar brāļiem un māsām, kā arī kopā ar vecākiem. Turklāt spēlē ir iekļautas dažādas idejas, kā istabu uzturēt kārtībā. 

Kādam vecumam paredzēta kārtošanas spēle?

 • Pirmsskolas vecuma bērniem no vecuma, kad bērns jau spēj paņemtās lietas nolikt atpakaļ vietā. Spēlēšanai kopā ar vecākiem.  
 • Skolēniem, kuri uzsākuši ceļu uz patstāvību. Spēlēšanai kopā ar vecākiem, draugiem, arī brāļiem un māsām.
 • Jauniešiem, kuri uzsāk dzīvi ārpus mājām un jūtas apjukuši no jaunajiem pienākumiem un svešās vides. Tas būs īpaši palīdzoši gadījumos, ja jaunietis dzīvo kopmītnēs vai īrē dzīvokli, un kārības uzturēšanas izaicinājumi ir citiem.
 • Pieaugušajiem, kuriem nekārtība netraucēja līdz kādam konkrētam brīdim. Piemēram, līdz jaunu ģimenes locekļu ienākšanai ģimenē, kuri sāk veidot vēl vienu haosa dimensiju.

Spēles saturs

40 kartītes ar dažādiem kārtošanas algoritmiem:

 • 30 kartītes kārtošanai patstāvīgi, kopā ar brāļiem un māsām vai ar draugiem
 • 10 kartītes kārtošanai kopā ar pieaugušajiem 

METODOLOĢIJA

 1. Izvēlieties vienu kartīti un ķerieties pie darba! 
 2. Ir dažādi izvēles algoritmi – kartīti var izlozēt,  apzināti izvēlēties, var piemeklēt kādu interesantu aktivitāti cits citam. 
 3. Spēle var ilgt nenoteiktu laiku, vai arī varat vienoties par kārtošanas ilgumu.
 4. Kartītes ir laminētas ar matēto laminātu, tāpēc uz tām var veikt piezīmes ar flomāsteru. Uzrakstīto ir viegli notīrīt ar mitru lupatiņu.
 5. Kartītēs ieteiktie padomi un aktivitātes atšķiras – tas, kas ieteikts vienā, var šķist pretējs citā kartītē. Tas tāpēc, ka nav viena pareiza kārtošanas veida – jāpamēģina vairāki, pirms atrodi savu kārtošanas algoritmu.
 6. Katrā kārtošanas reizē iesakām ņemt jaunu kartīti, lai pamazām atrastu sev piemērotāko kārtošanas stratēģiju. 

Resursu faili


Lejuplādējiet, izdrukājiet uz cietāka papīra, spēlējiet. Ko darīt aizmāršīgākajam spēlētājam, kuram būs vismazākais pāru skaits? Idejas ir daudz. Mūsu mīļākā - pēdējais atvērtais pāris uzreiz pēc spēles zaudētājam jāliek lietā.

 

Pirkumu grozs

Pirkumu grozs ir tukšs.