7 IDEJU PLAKĀTI POZITĪVAI UZVEDĪBAI
Ideju plakāti pozitīvai uzvedībai - vizuāls uzskates līdzeklis ar ieteikumiem un padomiem rīcībai saspringtās situācijās, lai veicinātu skolēnu saskarsmes prasmes un spēju izprast sociālās situācijas.Visus plakātus iespējams papildināt ar saviem piemēriem un savām idejām un izmantot gan mājās, gan bērnudārzā un skolā, gan citviet, kur uzturas bērni.
Resursu faili
Plakāts ir orientēts uz bērniem un jauniešiem, kuriem ir svarīgi apgūt prasmes novērtēt problēmas lielumu, kā arī izvēlēties piemērotu atbildes reakciju. Plakāts ir A2 izmērā, lai ar to varētu strādāt gan individuāli, gan grupa, gan visa klase.
Plakāts ir laminēts, un uz tā var rakstīt, zīmēt ar tāfeles marķieriem, uz tā var līmēt piezīmju lapas, izgrieztus attēlus no žurnāliem vai zīmējumiem. Lamināts ir matēts, lai neveidotu liekus atspīdumus un netraucētu cilvēkiem, kuriem ir paaugstināts redzes jutīgums.
Plakāts sastāv no trim lielām daļām - "Kāda ir mana problēma/Kāda ir
mana reakcija", kur bērni mācās salāgot problēmas lielumu ar reakciju.
"Liela problēma/Vidēja problēma/maza problēma", kas palīdz bērniem
mācīties problēmsituāciju gradiāciju, kā arī "Trauksmes līmeņa
termometrs" procentu skalā, ar kura palīdzību bērni var atzīmēt traukses
līmeni dažādās situācijās, vietās, diennakts laikā, un šī informācija
var palīdzēt saprast, kādas palīdzības un atbalsta taktikas bērnam
nepieciešamas kopumā un individuālās situācijās.
Plakāts būs labs atbalsts gan ģimenē, gan klasē individuāli darbam ar bērnu, kurš runā ļoti skaļi vai gluži otrādāk - pārāk klusu. Plakāts būs labs atbalsts darbam bērnudārzā un klasē, lai vienotos ar izglītojamiem, kādās situācijās kādu balss skaļumu lietot.
Plakātā ir apskatītas bērnu iecienītākās relaksācijas stratēģijas - idejas, kā nomierināt prātu, kā nomierināt ķermeni, kādas mierīgas lietas varētu darīt uztraukumā un kādas spēles spēlēt. Spēles ir īpaši nozīmīgas bērnībā, jo caur tām bērni mācās kontrolēt savu ķermeni un domāt pozitīvi.
Plakāta uzdevums ir mācīt bērniem atpazīt problēmas un gradiēt tās no ļoti lielām līdz ikdienišķām situācijām un izvērtēt, kādi rīcības soļi nepieciešami katrā no šiem gadījumiem, ko tu pats vari darīt, kā arī kam un kad lūgt palīdzību.
Plakāts būs labs palīgs tiem, kuri strādā ar bērniem ar izteikti negatīviem domāšanas modeļiem. Vai zinājāt, ka domāšanas prasmes tiešā veidā ietekmē ne tikai bērnu un pieaugušo pašsajūtu, bet arī spēju pieņemt drošus un sociāli akceptējamus lēmumus, spēju izvēlēties piemērotus risinājumus lielām un mazām problēmām.
Plakāts ir izveidots ar mērķi bērniem izskaidrot, kas veido labu tēlu - kas ir pozitīva ķermeņa valoda, un kā sarunāties pieklājīgi, kā uzrunāt pieaugušo un bērnu u.c.