„Nosauc savu sapni” ir lielisks pamats sarunai par saviem sapņiem un mērķiem. Tas ir palīgs gan tiem, kuri zina, ko vēlas paveikt, gan tiem, kuriem nav skaidra skatījuma par saviem sapņiem un mērķiem. Spēle ļauj labāk izprast to, kas mūs motivē, kādas ir mūsu vērtības, stiprās puses, resursi, šķēršļi. Tā ļauj arī precīzāk ieraudzīt, kā īstenot savus mērķus.
Vides spēles formāts ļauj jautājumus izstaigāt, spēlē iesaistot ne vien prātu, bet arī ķermeni. Liela nozīme ir spēlēšanai grupā – tas, ko pasakām citiem, iegūst lielāku svaru arī sev pašiem. Dalībnieki spēles gaitā uzzina daudz jauna cits par citu, jo ikdienā reizēm pat tuvākajiem draugiem neuzdodam tādus jautājumus kā „Kas ir tavi iedvesmas avoti,” vai „Kādas ir tavas vērtības?”.
Spēles saturs
Tehniskā informācija
Spēlētāju skaits
Vides spēle piemērota spēlēšanai grupās. Dalībnieku skaits atkarīgs no tā, cik cieši kopā spēlētāji gatavi stāties. Arī tad, ja spēli spēlē visa klase vai lielāks darba kolektīvs, to iespējams organizēt tā, lai katram būtu iespēja piedalīties.
Atkarībā no grupas izmēra, jāizlemj, vai katrs no spēlētājiem pats metīs un ies pa spēles laukumu, vai arī „ejamais kauliņš” būs tikai viens no spēlētājiem, bet pārējie stāvēs aplī un pēc kārtas metīs kauliņu.
1) Spēle mazākā grupā – iet visi
Ja spēlē piedalās līdz 6-8 spēlētājiem, tad visi sāk no vidus, katrs pēc kārtas met kauliņu un paiet attiecīgo skaitu gājienu. Dalībnieks izlasa jautājumu un uz to atbild. Dalībnieki vienojas, vai vēlas cits citam dot padomus, kad pašiem grūti atbildēt uz kādu jautājumu. Svarīgi vienoties, ka padomi tiek doti tikai tad, ja pats spēlētājs to lūdz. Atcerieties, ka ikvienam jādod laiks, lai nonāktu pie atbildes. Spēlē nav uzvarētāju un zaudētāju. Tie, kuri iziet ātrāk, var sākt atkal no vidus, klausīties pārējo dalīnieku atbildēs, vai doties darīt ko citu.
2) Spēle lielākā grupā – iet viens
Ja spēlējat lielākā grupā, pa laukumu pārvietojas viens cilvēks un arī pats var piedalīties spēlē. Cilvēks – ejamais kauliņš nostājas spēles vidū. Pārējie dalībnieki nostājas ap laukumu un katrs pēc kārtas met kauliņu. Ejamais kauliņš paiet attiecīgo gājienu skaitu un nolasa jautājumu. Spēlētājs, kurš izdarījis metienu, uz to atbildi, un tā visi pēc kārtas. Spēlējot šādi, samērā ātri var spēli izspēlēt, tāpēc varat vienoties, ka iziesiet vairākus apļus.