Sarunu aplis ir saskarsmes spēle, kas palīdzēs veidot pozitīvu atmosfēru bērnu un pieaugušo kolektīvā, kā arī ģimenē. Tā palīdzēs iepazīties un atrast kopīgas intereses starp vienaudžiem un starp ikvienu spēlētāju, dos vielu sarunām un veidos pozitīvu, atvērtu un iekļaujošu vidi. Tā būs lielisks atbalsts kolektīvos iepazīstināšanai ar jaunpienācējem, kā arī telpās, kuri ilgs gaidīšanas laiks - piemēram, uzgaidāmajās telpās.
Spēle ir veidota no plastikāta, tāpēc to droši var mazgāt karstā ūdenī un dezinficēt nepieciešamības gadījumā.
Dalībnieku vecums – no brīža, kad bērns māk runāt un koncentrēties spēlei līdz pieaugušajiem. Dalībnieku skaits – no viens līdz 12. Ja izmantojiet spēli kolektīvos, kur dalībnieki nav savstarpēji pazīstami, iesakām spēlēt ar vārdu kartītēm, kuras spēles dalībnieki paši sagatavo.
Spēli var spēlēt divos veidos - kā galīgo spēli un kā bezgalīgo spēli.
Spēle sākas uz lauciņa „Sākam”. Dalībnieki izvēlas savu ejamo kauliņu vai arī uzraksta uz lapiņas savu vārdu un nostiprina to vārdu turētājā un noliek uz starta lauciņa. Spēli uzsāk jaunākais dalībnieks, metot kauliņu. Parasti spēlētāji vienojas, ka 1 un 6 gadījumā kauliņš netiek mests otrreiz.
Spēles dalībnieki met kauliņu pēc kārtas. Ja spēlei nepārtraukti pievienojas jauni dalībnieki, iesakām bērniem pašiem sekot līdzi, kurš pēc kura veic gājienu.
Ja spēlētājs nonāk uz lauciņiem „Brīvais jautājums”, viņam ir iespēja uzdot savu jautājumu vai nu kādam brīvi izvēlētam spēles dalībniekam vai arī visiem spēles dalībniekiem. Ja spēles dalībnieks samulst un nevar izdomāt savu jautājumu, lūdziet palīdzību citiem.
Iesakām jau sākumā atrunāt noslēguma procedūru. Iesakām spēlei nenoteikt uzvarētājus un zaudētājus, it īpaši, ja spēlē kāds no dalībniekiem vaicā, kas būs uzvarētājam. Tas parasti signalizē par lielu trauksmi zaudējuma gadījumā, un attiecīgi ietekmē gan spēles dinamiku (mēģinājumi krāpties un mānīties), gan citu spēles dalībnieku noskaņojumu.
Spēlei nav nepieciešams īpašs vadītājs, un daudzviet šo spēli izmanto gan skolās starpbrīžos, gan uzgaidāmajās telpās, kur pulcējas bērni ar vecākiem, jo bērni vieni paši vai kopā ar pieaugušajiem ļoti labprāt paši šo spēli spontāni uzsāk un pavada pie tās patiešām daudz laika. ☺
Spēles vadītājs ir nepieciešams, ja spēli spēlē ļoti kautrīgi bērni, kuriem ir grūti uzsākt sarunu ar citiem. Spēles vadītājs var būt gan pieaugušais, gan bērns.
Spēle noslēdzas uz lauciņa „Noslēgums” vai tad, ja kādu iemeslu dēļ bērns spēli neturpina. Ja bērni vēlas un citi dalībnieki piekrīt, bērni var spēlēt atkārtoti.
Lai veicas!