IDEJU PLAKĀTI POZITĪVAI UZVEDĪBAI

Plakāti

7 PLAKĀTU KOMPLEKTS

Ideju plakāti pozitīvai uzvedībai - vizuāls uzskates līdzeklis ar ieteikumiem un padomiem rīcībai saspringtās situācijās, lai veicinātu skolēnu saskarsmes prasmes un spēju izprast sociālās situācijas. 

Visus plakātus iespējams papildināt ar saviem piemēriem un savām idejām un izmantot gan mājās, gan bērnudārzā un skolā, gan citviet, kur uzturas bērni. 

Anketa_skolotajiem_berniem_2019.pdf

Pirmsskola_anketa_par_bernu.pdf


PIRKT

Cik liela ir mana problēma?

"CIK LIELA IR MANA PROBLĒMA?" 
Plakāts ir orientēts uz bērniem un jauniešiem, kuriem ir svarīgi apgūt prasmes novērtēt problēmas lielumu, kā arī izvēlēties piemērotu atbildes reakciju. Plakāts ir A2 izmērā, lai ar to varētu strādāt gan individuāli, gan grupa, gan visa klase. 

Plakāts ir laminēts, un uz tā var rakstīt, zīmēt ar tāfeles marķieriem, uz tā var līmēt piezīmju lapas, izgrieztus attēlus no žurnāliem vai zīmējumiem. Lamināts ir matēts, lai neveidotu liekus atspīdumus un netraucētu cilvēkiem, kuriem ir paaugstināts redzes jutīgums.

Plakāts sastāv no trim lielām daļām - "Kāda ir mana problēma/Kāda ir mana reakcija", kur bērni mācās salāgot problēmas lielumu ar reakciju. "Liela problēma/Vidēja problēma/maza problēma", kas palīdz bērniem mācīties problēmsituāciju gradiāciju, kā arī "Trauksmes līmeņa termometrs" procentu skalā, ar kura palīdzību bērni var atzīmēt traukses līmeni dažādās situācijās, vietās, diennakts laikā, un šī informācija var palīdzēt saprast, kādas palīdzības un atbalsta taktikas bērnam nepieciešamas kopumā un individuālās situācijās.

PIRKT

Balss skaļums
"BALSS SKAĻUMS" 
Plakāts būs labs atbalsts gan ģimenē, gan klasē individuāli darbam ar bērnu, kurš runā ļoti skaļi vai gluži otrādāk - pārāk klusu. Plakāts būs labs atbalsts darbam bērnudārzā un klasē, lai vienotos ar izglītojamiem, kādās situācijās kādu balss skaļumu lietot.

PIRKT


"RELAKSĀCIJAS STRATĒĢIJAS"
Plakātā ir apskatītas bērnu iecienītākās rekalsācijas stratēģijas - idejas, kā nomierināt prātu, kā nomierināt ķermeni, kādas mierīgas lietas varētu darīt uztraukumā un kādas spēles spēlēt. Spēles ir īpaši nozīmīgas bērnībā, jo caur tām bērni mācās kontrolēt savu ķermeni un domāt pozitīvi.

PIRKT

"FIZISKA AIZSKARŠANA"
Fiziskā vardarbība ir viens no biežākajiem bērnu trauksmes iemesliem. Plakāts ir veidots kā ceļvedis vecākiem un pedagogiem, lai kopīgi ar bērniem meklētu grūstīšanās iemeslus, vienotos par drošiem veidiem, kā šo situāciju atrisnāt, kā nomierināties, kā saprast cēloņus un sekas. Starp citu, bērni var paši aizvietot problēmu plakāta vidū ar citu (savu zīmētu)  un kopīgi diskutēt, vai tad visi plakātā minētie risinājumi der, ko būtu nepieciešmas aizvietot un ar kādiem soļiem.

PIRKT

Problēmu risināšanas plakāts
"PROBLĒMU RISINĀŠANAS STRATĒĢIJAS"
Plakāta uzdevums ir mācīt bērniem atpazīt problēmas un gradiēt tās no ļoti lielām līdz ikdienišķām situācijām un izvērtēt, kādi rīcības soļi nepieciešami katrā no šiem gadījumiem, ko tu pats vari darīt, kā arī kam un kad lūgt palīdzību.

PIRKT

Domāšanas stratēģiju plakāts
"DOMĀŠANAS STRATĒĢIJAS"
Vai zinājāt, ka domāšanas prasmes tiešā veidā ietekmē ne tikai bērnu un pieaugušo pašsajūtu, bet arī spēju pieņemt drošus un sociāli akceptējamus lēmumus, spēju izvēlēties piemērotus risnājumus lielām un mazām problēmām.

PIRKT

Sociālo prasmju plakāts
"SOCIĀLĀS PRASMES"
"Sociālās prasmes" - Plakāts ir izveidots ar mērķi bērniem izskaidrot, kas veido labu tēlu - kas ir pozitīva ķermeņa valoda, un kā sarunāties pieklājīgi, kā uzrunāt pieaugušo un bērnu u.c.

PIRKT0
Noteikumi

© OUT LOUD SIA 2019 Visas tiesības rezervētas

 .